بازدید امروز: 175
بازدید دیروز: 376
بازدید ماه جاری: 61579
بازدید امسال: 49270
بازدید کل: 831365
اخبار

کد خبر : ٩۴٢۴
تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠۴/٢٢
بازدید : ۵٨۵

افزایش ۶۰۰درصدی جذب دانشجو در واحد کابل دانشگاه آزاد


​رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کابل با اشاره به افزایش تعداد دانشجویان درحال تحصیل به ۵۹۰ نفر، از افزایش ۶۰۰درصدی جذب دانشجو در ترم گذشته و صدور ویزای ۶ ماهه برای دانشجویان افغانستان خبر داد.


افزایش ۶۰۰درصدی جذب دانشجو در واحد کابل دانشگاه آزاد

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به مهمترین فعالیت های این واحد دانشگاهی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد افغانستان از سال ۱۳۸۹ و با امضای یاداشت تفاهم بین ریاست دانشگاه با وزارت تحصیلات عالی کشور میزبان در راستای همکاری های علمی و فرهنگی بین ۲ ملت هم دین، هم زبان و هم فرهنگ ایران و افغانستان تاسیس شد.

وی افزود: فعالیت این واحد در ۶ رشته مقطع کارشناسی ارشد شامل علوم سیاسی، جغرافیا و برنامه ریزی شهری، جامعه شناسی، مدیریت بازرگانی، حقوق جزا و حقوق عمومی و رشته مهندسی عمران در مقطع کارشناسی و با پذیرش اولیه حدود ۶۰ دانشجو شروع شد و تاکنون با سعی و تلاش یک مجموعه دلسوز و سختکوش شامل اساتید برجسته، مسئولان و کارکنان و هدایت ها و حمایت های ریاست دانشگاه و معاونت بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی به فعالیت های خود ادامه می دهد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کابل شرایط فعلی این واحد دانشگاهی را از نظر تعداد دانشجو و استاد، ایده آل توصیف کرد و اظهار داشت: با بیش از ۵۹۰ دانشجو در۶ رشته مقطع کارشناسی ارشد شامل علوم سیاسی، حقوق عمومی، حقوق جزا، مدیریت بازرگانی، مهندسی محیط زیست و گرایش های مهندسی عمران و با بهره گیری از همکاری بیش از ۴۰ استاد برجسته به فعالیت مشغول است.

رحیمی جهان آبادی در پاسخ به سوالی در خصوص مشکلات موجود برای دانشجویان اقغانستان گفت: از تعداد۵۹۰ دانشجو حدود ۱۵۰ نفر از آنها در واحد مشهد مشغول به تحصیل هستند، اما به دلیل اینکه ویزای آنها ۳ ماهه است، برای ورود و خروج با مشکل مواجه هستند. به همین سبب رایزنی هایی با وزارت امور خارجه انجام گرفته تا ویزای شش ماهه و رایگان برای دانشجویان افغانی صادر شود.

رئیس واحد کابل با اشاره به قانونی بودن فعالیتهای این واحد دانشگاهی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد کابل از معدود دانشگاه های خارجی کشور افغانستان است که دارای مجور فعالیت است.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص نیاز سنجی واحد کابل دانشگاه آزاد برای تربیت دانشجو گفت: متناسب بودن رشته ها و محتوای دروس با نیازهای جامعه افغانستان، سطح بالای اساتید ایرانی از لحاظ علمی و علاقه مردم افغانستان به فرهنگ و اشتراکات با ملت ایران از علل اثرگذار در موفقیت دانشگاه آزاد اسلامی در این کشور است.

رئیس واحد کابل در پاسخ به سوالی در خصوص علل عدم ایجاد مقطع دکتری در این واحد گفت: اسفند سال گذشته کنکور دکترای علوم سیاسی از سوی دانشگاه آزاد اسلامی در کابل برگزار شد که متاسفانه با توجه به شرایط خاص این کشور و عدم آشنایی داوطلبان با منابع، شیوه امتحان و مصاحبه علمی، هیچکدام از داوطلبان موفق به کسب حداقل نمره لازم برای ورود به این دوره نشدند.

وی افزود: از این رو، تمهیدات لازم جهت آشنایی بهتر داوطلبانی با منابع امتحانی و شیوه امتحان دکترای تخصصی در حال انجام است تا در دوره های بعد امکان گزینش دانشجویان متناسب با استاندارهای علمی مورد نظر دانشگاه از بین داوطلبان در این مقطع فراهم شود.

به نقل از خبرگزاری مهر

برچسب: افزایش , ۶۰۰درصدی , جذب , دانشجو , واحد , کابل , دانشگاه , آزاد
مناسبت ها
آخرین تصاویر
 • کارگاه یک روزه آشنایی با داده کاوی با استفاده از ابزار های مایکروسافت
 • افتتاح خانه جوان البرز
 • دوره توانمندسازی جوانان و فعالان اجتماعی برای حضور در فضای مجازی
 • یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
 • دوره دوم توانمندسازی حقوق شهروندی
 • دوره توانمند سازی منطقه ای کارآفرینی اجتماعی به میزبانی البرز برگزار شد.
 • گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مبارک
 • فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران مبارک باد.
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری به ملکوت اعلی پیوست
 • پیشینه جشن شب یلدا و رسم و رسوم آن