بازدید امروز: 107
بازدید دیروز: 209
بازدید ماه جاری: 70365
بازدید امسال: 54778
بازدید کل: 836873
اخبار

کد خبر : ٩۴١١
تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠۴/٢٢
بازدید : ۶۴۶

شرایط پذیرش دانشجو در پردیس بین الملل دانشگاه امیرکبیر


معاون آموزشی دانشگاه صنعتی امیر کبیر گفت: دانشجویانی که در پردیس این دانشگاه پذیرش می شوند، باید ۸۵ درصد نمره دانشجوی معمولی این دانشگاه را کسب کنند.


شرایط پذیرش دانشجو در پردیس بین الملل دانشگاه امیرکبیر

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر عباش سروش صبح امروز در نشست مطبوعاتی که در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، در خصوص ظرفیت پذیرش دانشجو در سال آینده به مهر گفت: ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی، در سال آینده افرایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: درحال حاضر ۴۸ درصد دانشجویان دانشگاه در مقطع کارشناسی و حدود ۵۴ درصد در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند که برنامه ما این است که نسبت آنها را ۵۰ به ۵۰ کنیم که با این برنامه ظرفیت دانشجویان کارشناسی افزایش خواهد یافت.

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: ما اعتقاد داریم که دانشگاه قوی باید بدنه کارشناسی قوی نیز داشته باشد. ما نمی توانیم فقط یک دانشگاه تحصیلات تکمیلی باشیم به خودمان هم ثابت شده که کم و کیف ورودی های کارشناسی ما بر روی کم و کیف دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری ما اثر می گذارد.

وی ادامه داد: یعنی اگر تعداد دانشجو کارشناسی کمی جذب کنیم در کارشناسی ارشد و دکتری هم تعداد دانشجوی کم تری از دانشجویان خود را می توانیم جذب کنیم.

وی در خصوص وضعیت پردیس های دانشگاهی این دانشگاه گفت: ما موافق پردیس هستیم اما به صورت مشروط، کیفیت این پردیس ها برای دانشگاه بسیار مهم است دانشجویانی که در این پردیس ها پذیرش می شوند باید ۸۵ درصد نمره دانشجوی معمولی دانشگاه را کسب کنند.

سروش ادامه داد: در تامین کسری بودجه دانشگاه می توانیم از شهریه پردیس ها استفاده کنیم ولی باید دانشجویانی که در این پردیس ها پذیرش می شوند از کیفیت مورد نظر دانشگاه برخوردار باشند و فاصله کمی با دانشجویان معمول دانشگاه داشته باشند.

معاون آموزشی دانشگاه با بیان اینکه ما ناچاریم به سمت دانشجویانی که شهریه پرداخت می کنند حرکت کنیم، به برنامه های دانشگاه در حوزه بین المللی کردن اشاره کرد و گفت: دانشگاه در تلاش برای جذب دانشجوی بین الملل است.

وی افزود: در حال حاضر دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۱۰۰ دانشجوی خارجی از کشورهای عراق، سوریه، لبنان و اردن دارد و برنامه دانشگاه این است که تا سال ۱۴۰۴ از هر سه دانشجوی دانشگاه یک دانشجو خارجی باشد.

سروش ادامه داد: همچنین از دیگر برنامه های دانشگاه این است که تا سال ۱۴۰۴ بین ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار بگیرد و این مساله دست نیافتنی نیست.

وی با بیان اینکه برای جذب دانشجویان و دانش آموزان با کیفیت بهتر نیز برنامه هایی داریم که ارایه خواهد شد، افزود: درحال حاضر دانشگاه امیرکبیر بین ۱۲ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزار و ۵۰۰ به صورت نوسانی دانشجو دارد که یک هزار و ۶۵۰ دانشجو در مقطع دکتری،  ۵هزار و ۵۰ دانشجو  در کارشناسی ارشد و ۵ هزار و ۵۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل هستند.

سروش افزود: همچنین ۵۲۵ عضو هیات علمی در رتبه های مختلف از استاد، دانشیار، و مربی در این دانشگاه فعالیت می کنند.

به نقل از خبرگزاری مهر

برچسب: شرایط , پذیرش , دانشجو , پردیس , بین الملل , دانشگاه , امیرکبیر
مناسبت ها
آخرین تصاویر
 • کارگاه یک روزه آشنایی با داده کاوی با استفاده از ابزار های مایکروسافت
 • افتتاح خانه جوان البرز
 • دوره توانمندسازی جوانان و فعالان اجتماعی برای حضور در فضای مجازی
 • یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
 • دوره دوم توانمندسازی حقوق شهروندی
 • دوره توانمند سازی منطقه ای کارآفرینی اجتماعی به میزبانی البرز برگزار شد.
 • گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مبارک
 • فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران مبارک باد.
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری به ملکوت اعلی پیوست
 • پیشینه جشن شب یلدا و رسم و رسوم آن