بازدید امروز: 780
بازدید دیروز: 263
بازدید ماه جاری: 68743
بازدید امسال: 72424
بازدید کل: 854519
اخبار

کد خبر : ٩٣٧٠
تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠۴/٢٢
بازدید : ٧۴٠

جراحی بافت خوش خیم پروستات با لیزر سبز


محققان علوم و فنون لیزر موفق به ساخت دستگاه لیزر جراحی بافت خوش خیم پروستات شدند که با استفاده از این دستگاه، دوره نقاهت کوتاه می شود.


جراحی بافت خوش خیم پروستات با لیزر سبز

به گزارش خبرنگار مهر، مرکز علوم و فنون لیزر ایران به عنوان یک مرکز تحقیقاتی با هدف توسعه دانش لیزر در کشور تاسیس شده و علاوه بر اجرای طرح های ملی در زمینه لیزر، به فناوری انواع لیزرها در حوزه و کاربردهای مختلف اعم از پزشکی دست یافته اند.

یکی از این دستاوردها « لیزر سبز ۵۳۲نانومتر » برای جراحی پروستات است. عمل جراحی پروستات توسط این نوع لیزر، یکی از برترین و بهترین روش های شناخته شده در درمان رشد خوش خیم پروستات  به شمار می رود.

این روش درمانی کمترین عوارض جانبی را به بافت های پروستات می رساند و با استفاده از این دستگاه، طول دوره درمان بسیار کوتاه می شود.

نور این لیزر به راحتی از داخل آب عبور می  کند چراکه جذب طول موج آن در آب بسیار کم است و این در حالی است که طول موج توسط هموگلوبین و اکسی هموگلوبین موجود در بافت به شدت جذب می شوند. این امر سبب تبخیر بافت پروستات و همچنین لخته شدن همزمان خونریزی می شود. از این رو لیزر سبز برای جراحی رشد خوشیم پروستات روشی کار آمد به شمار می آید.

از مزایای استفاده از لیزر سبز می توان به دوره نقاهت کوتاه، عدم نیاز به بستری شدن پس از جراحی لیزری و داشتن حداقل عوارض جانبی پس از عمل اشاره کرد.

همچنین به دلیل اینکه جراحی پروستات به وسیله لیزر، نیاز به بیهوشی عمومی ندارد، روشی مناسب برای این نوع جراحی به شمار می رود.

به گزارش مهر، هموگلوبین، مهم ترین و فراوانترین پروتئین موجود در گلبولهای قرمز خون است. همچنین اکسی هموگلوبین ماده ای است که از ترکیب اکسیژن با هموگلوبین خون در شش‌ها ایجاد می‌شود. این ترکیب به راحتی در مجاورت بافت‌های بدن تجزیه شده و اکسیژن آن آزاد می‌شوند.

به نقل از خبرگزاری مهر

برچسب: جراحی , بافت , خوش خیم , پروستات , لیزر , سبز
مناسبت ها
آخرین تصاویر
 • کارگاه یک روزه آشنایی با داده کاوی با استفاده از ابزار های مایکروسافت
 • افتتاح خانه جوان البرز
 • دوره توانمندسازی جوانان و فعالان اجتماعی برای حضور در فضای مجازی
 • یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
 • دوره دوم توانمندسازی حقوق شهروندی
 • دوره توانمند سازی منطقه ای کارآفرینی اجتماعی به میزبانی البرز برگزار شد.
 • گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مبارک
 • فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران مبارک باد.
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری به ملکوت اعلی پیوست
 • پیشینه جشن شب یلدا و رسم و رسوم آن