بازدید امروز: 149
بازدید دیروز: 376
بازدید ماه جاری: 61553
بازدید امسال: 49244
بازدید کل: 831339
اخبار

کد خبر : ٩٣٣٩
تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠۴/٠۴
بازدید : ۵٩٨

تعیین تکلیف رشته های دانشگاه آزاد/ فرهادی در آستانه کارت زرد


آموزش عالی در هفته ای که گذشت اتفاقات ناگواری نظیر ضرب و جرح را پشت سر گذاشت همچنین بحث رشته های بدون مجوزدانشگاه آزاد نیز همچنان خبر ساز بود.


تعیین تکلیف رشته های دانشگاه آزاد/ فرهادی در آستانه کارت زرد

به گزارش خبرنگار مهر، موضوع رشته های بدون مجوز دانشگاه آزاد در هفته ای که گذشت ادامه داشت در این زمینه مجتبی شریعتی نیاسر - معاون آموزشی وزارت علوم گفت: از مجموع دو هزار و ۲۲۰  پرونده مربوط به رشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی ۸۲۲ رشته در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری مجوز گرفته اندما نمی گوییم ۱۴۰۰ رشته محل باقی مانده، فاقد مجوز هستند، بلکه می گوییم به لحاظ شاخص هایی که در آموزش عالی تعریف شده دارای نقص هستند و دانشگاه آزاد باید نسبت به رفع نقص آنها اقدام کند.  

در ادامه 

شورای گسترش آموزش عالی تصویب کرد که رشته های بدون مجوز دانشگاه آزاد از دفترچه کنکور سراسری امسال حذف می شوند. 

اظهارات معاون آموزشی دانشگاه آزاد 

حسین غربیبی روز گذشته در این خصوص به مهر گفت: مهمترین مشکل و نقص اعلام شده برای رشته های دانشگاه آزاد کمبود اعضای هیأت علمی مجرب است که دانشگاه تلاش می کند این مشکل را با عقد قراردادهای جدید برطرف کند. وی همچنین گفت: برای دانشجویانی که در این رشته ها درس خوانده اند مشکلی به وجود نمی آید.

ماجرای ضرب و جرح در یک خوابگاه دانشجویی

در هفته ای که گذشت، یکی از مسئولان دانشگاه علامه طباطبایی با تأیید خبر ضرب و جرح در خوابگاه شهید مطهری دانشگاه علامه طباطبایی به مهر گفت: یکی از دانشجویان خوابگاه شهید مطهری که دانشجوی کارشناسی ارشد روانشناسی در آن ساکن هستند، مبلغی پول از مشاور روانشناسی خوابگاه قرض گرفته بود و زمانی که با درخواست مشاور جهت پرداخت بدهی اش مواجه می شود، با چاقو به وی حمله و مشاور را با ضربات چاقو مجروح می کند و سپس اقدام به خودزنی می کند.

درگذشت دستيار تخصصی پوست دانشگاه علوم پزشکی مشهد

دکتر علی يوسفی دستيار تخصصی سال دوم رشته پوست دانشگاه علوم پزشکی مشهد به علت سانحه رانندگی در يکي از محورهای استان خراسان جان خود را از دست داد و غم بزرگي را بر دل اساتيد و هم گروهي هاي خود گذاشت.

ارسال اسناد مالی دوره قبل دانشگاه آزاد به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس

حجت الاسلام علی عسگری معاون پارلمانی دانشگاه آزاد با اشاره به موضوع تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: با توجه به آنکه در این گزارش مدیریت قبلی دانشگاه لحاظ نشده است، مقرر شد مدارک لازم در خصوص دوره قبل به ویژه اسناد مالی در اختیار کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی قرار بگیرد.

کارت زرد مجلس در انتظار فرهادی

محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری سه شنبه این هفته به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس فراخوانده شد تا در خصوص ادغام دانشگاه علوم اقتصادی با دانشگاه خوارزمی و اعتراض دانشجویان این دانشگاه نسبت به این ادغام توضیحاتی ارائه کند و همچنین به سوالات نمایندگان پاسخ دهد.

فیاضی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات ومجلس در گفتگو با مهر گفت: نمایندگان از توضیحات وزیر علوم قانع نشدند و این موضوع در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد و اگر باز هم پاسخ ها قانع کننده نباشد وزیر علوم از مجلس کارت زرد دریافت می کند.

به نقل از خبرگزاری مهر

برچسب: تعیین , تکلیف , رشته های , دانشگاه , آزاد , فرهادی , آستانه , کارت , زرد
مناسبت ها
آخرین تصاویر
 • کارگاه یک روزه آشنایی با داده کاوی با استفاده از ابزار های مایکروسافت
 • افتتاح خانه جوان البرز
 • دوره توانمندسازی جوانان و فعالان اجتماعی برای حضور در فضای مجازی
 • یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
 • دوره دوم توانمندسازی حقوق شهروندی
 • دوره توانمند سازی منطقه ای کارآفرینی اجتماعی به میزبانی البرز برگزار شد.
 • گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مبارک
 • فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران مبارک باد.
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری به ملکوت اعلی پیوست
 • پیشینه جشن شب یلدا و رسم و رسوم آن