بازدید امروز: 732
بازدید دیروز: 263
بازدید ماه جاری: 68695
بازدید امسال: 72376
بازدید کل: 854471
اخبار

کد خبر : ٨٢۴۶
تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠٣/٢۵
بازدید : ٧۶٧

اصفهان فاقد بسترهای لازم برای پیوند و درمان با خون بند ناف است


اصفهان- مدیر اجرایی بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف رویان اصفهان گفت: بستر لازم برای انجام درمان و پیوند با سلول‌های حاصل از خون بند ناف در اصفهان فراهم نشده است.


اصفهان فاقد بسترهای لازم برای پیوند و درمان با خون بند ناف است

مجید کوهی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بدنبال این هستیم که یک بخش برای پیوند خون بند ناف در بیمارستان سید الشهدای (ع) اصفهان همچون بخش پیوند مغز و استخوان ایجاد کنیم.

وی بیان داشت: امروزه خانواده ها به این سطح از اطلاعات رسیده اند که خون بند ناف نوزاد خود را در بانک خصوصی مرکز رویان اصفهان ذخیره کنند تا بتوانند ضمن تامین سلامت و ایمن نگهداشتن فرزند خود، دیگر فرزندان خود یا حتی والدین را در مقابل بیماری های مزمن احتمالی درمان کنند.

مدیر اجرایی بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف رویان اصفهان در پاسخ به اینکه آیا تاکنون از ذخایر خون بند ناف شخص برای درمان نوزاد یا خانواده آنها استفاده شده و نتیجه مثبت هم داده است، خاطرنشان کرد: کودکی هشت ساله مبتلا به سرطان خون که به مرحله شیمی درمانی رسیده بود با سلول های بنیادی حاصل از خون بند ناف برادر خود درمان شد که البته هنوز تحقیقات از سوی یک تیم پزشکی در حال بررسی است و لحظه به لحظه حال این کودک زیر ذره بین است.

وی همچنین به درمان سه بیمار مبتلا به فلج مغزی اشاره کرد و اعلام داشت: در زمینه درمان و پیوند با استفاده از سلول های بنیادی خون بند ناف جای بسیاری برای کار و تحقیقات وجود دارد.

کوهی اعلام کرد: هنوز شرایط، بستر و زیرساخت‌های لازم برای پیوند و درمان با استفاده از سلول‌های بنیادی حاصل از خون بند ناف در اصفهان ایجاد نشده است به عنوان مثال اعتبارات لازم برای راه اندازی مرکز درمانی و پیوند، پزشک متخصص پیوند، اتاق های مخصوص پیوند و غیره ایجاد نشده است.

ذخیره ۵۵ هزار نمونه خون بند ناف در بانک خصوصی رویان

مدیر اجرایی بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف رویان اصفهان با اعلام اینکه اکنون بسیاری از خانواده ها اقدام به ذخیره سازی خون بند ناف می کنند و هر روز بانک خصوصی خون بند ناف در این استان قوی تر از قبل به فعالیت خود ادامه می دهد، گفت: در حال حاضر نزدیک به ۵۵ هزار نمونه از خون بند ناف دراین بانک ذخیره شده است.

وی هزینه اولیه برای ذخیره سازی خون بند ناف برای هر خانواده را یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان عنوان کرد و افزود: به منظور اینکه تمام خانواده با سطوح مختلف مالی بتوانند خون بند ناف نوزاد خود را ذخیره سازی کنند می توانند هزینه اولیه را به صورت اقساطی بپردازند یا اینکه در تفاهم نامه ای که با بانک ملی منعقد شده است وام قرض الحسنه به مبلغ فوق با اقساط ۲۰ ماهه به درخواست کننده اعطا می شود.

کوهی اعلام کرد: بانک خصوصی رویان مسکوت نشده بلکه قوی تر از قبل به کار خود ادامه می دهد و این در حالی است که بانک عمومی خون بند ناف رویان به دلیل نداشتن توان مالی رویان برای نگهداری آن نزدیک به یکسال است که مسکوت مانده است.

وی گفت: بانک عمومی خون بند ناف ، بانکی است که اقدام به ذخیره سازی خون بند ناف نوزادانی می کند که از نظر فیزیولوژیکی در سلامتی کامل به سر می برند و از سلول های بنیادی حاصل از آن برای بیماران نیازمند استفاده می شود که هزینه نگهداری آن توسط خود پژوهشکده تامین می‌شد.

مدیر اجرایی بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف رویان اصفهان با بیان اینکه برای پابرجا ماندن بانک عمومی نیاز به اعتبارات دولتی داریم ، اظهار داشت: در مدت فعالیت این بانک نزدیک به 10 هزار نمونه خون بند ناف ذخیره سازی شد که برای بیماران نیازمند در سطح کشور که "اچ ال ای" یکسانی داشته باشند، استفاده می شود.

وی بیان داشت: برای نگهداری خون بند ناف نوزادان در بانک عمومی نیاز به صرف هزینه‌های زیادی است بنابراین به دلیل نبود اعتبارات مجبور به دور ریز خون بند ناف به عنوان یک زباله بیولوژیکی هستیم.

به نقل از خبرگزاری مهر

برچسب: اصفهان , فاقد , بسترهای , پیوند , درمان , خون , بند , ناف
مناسبت ها
آخرین تصاویر
 • کارگاه یک روزه آشنایی با داده کاوی با استفاده از ابزار های مایکروسافت
 • افتتاح خانه جوان البرز
 • دوره توانمندسازی جوانان و فعالان اجتماعی برای حضور در فضای مجازی
 • یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
 • دوره دوم توانمندسازی حقوق شهروندی
 • دوره توانمند سازی منطقه ای کارآفرینی اجتماعی به میزبانی البرز برگزار شد.
 • گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مبارک
 • فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران مبارک باد.
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری به ملکوت اعلی پیوست
 • پیشینه جشن شب یلدا و رسم و رسوم آن