بازدید امروز: 90
بازدید دیروز: 209
بازدید ماه جاری: 70348
بازدید امسال: 54761
بازدید کل: 836856
اخبار

کد خبر : ۵٨٧٣
تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠٢/٢٢
بازدید : ۵٨٢

همکاری خوب آموزش و پرورش با حوزه/ حضور ۱۳۴۰ طلبه در مدارس


مدیرکل همکاری‌های تبلیغی حوزه‌های علمیه گفت: وزارت آموزش و پرورش همراهی خوبی با حوزه علمیه برای فعالیت‌های تبلیغی طلاب در مدارس دارد.


همکاری خوب آموزش و پرورش با حوزه/ حضور ۱۳۴۰ طلبه در مدارس

حجت‌الاسلام حسین مردان‌پور در گفتگو با خبرنگار مهر، یکی از عرصه‌های همکاری بین آموزش و پرورش و حوزه علمیه را اجرای طرح مدارس امین ذکر کرد و افزود: در حال حاضر حدود هزار و ۱۰۰ مدرسه امین در سطح کشور فعال است.

وی از مدارس امین به عنوان ظرفیت مناسبی برای استفاده از توان حوزه علمیه در مسائل فرهنگی و دینی یاد کرد و گفت: مدارس امین بستر مفیدی برای توسعه برنامه‌های حوزه علمیه محسوب می‌شوند، چراکه دانش آموزان این مدارس از طریق برنامه‌های تربیتی و مذهبی با مبانی و آموزه‌های دینی آشنا می‌شوند.

مدیرکل همکاری‌های تبلیغی حوزه‌های علمیه با اشاره به همکاری خوب آموزش و پرورش با حوزه علمیه اظهار کرد: ممکن است در برخی استان‌ها مشکلاتی وجود داشته باشد ولی وزارت آموزش و پرورش در کل همکاری و همراهی خوبی با حوزه علمیه دارد و این موانع بسیار اندک است.

به گفته حجت‌الاسلام مردان‌پور در حال حاضر هزار و ۳۴۰ طلبه برادر و خواهر در مدارس کشور حضور تبلیغی دارند.

وی کیفیت‌بخشی حضور طلاب در مدارس آموزش و پرورش را مورد تاکید قرار داد و افزود: اعزام طلاب به مدارس آموزش و پرورش با هدف ترویج معارف اسلامی و پاسخگویی به نیازهای دینی دانش آموزان صورت می‌گیرد، بنابراین پس از ثبت نام طلاب علاقه‌مند، دوره‌های آموزشی برای آنها برگزار شده و طلاب آموزش دیده به مدارس امین، استعدادهای درخشان، نمونه دولتی، شبانه‌روزی و... اعزام می‌شوند.

وی از طرح جدید ثبت نام طلاب برای اعزام به مدارس کشور خبر داد و گفت: طلاب علاقه مند تا ۳۰ خرداد فرصت دارند برای ثبت نام در این طرح به اداره جذب و گزینش معاونت تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه‌های علمیه مراجعه کنند.

حجت‌الاسلام مردان‌پور تاکید کرد: توان علمی و تبلیغی در حد سطح ۲ حوزه و برخورداری از سلامت جسمی و روحی از شرایط ثبت‌نام است.

وی برخورداری از حق التبلیغ ماهیانه و امتیاز کمک هزینه مسکن، امکان تبلیغ در مراکز استان، شهرستان، شهر و یا بخش، امکان گذراندن دوره سربازی و اخذ پایان خدمت، امکان ادامه تحصیل دروس حوزوی و مرکز آموزش‌های تخصصی تبلیغ به صورت غیرحضوری و برخورداری از امتیازات و سوابق تبلیغی را مزایای شرکت در این طرح اعلام کرد.

به نقل از خبرگزاری مهر

 

برچسب: همکاری , خوب , آموزش و پرورش , حوزه
مناسبت ها
آخرین تصاویر
 • کارگاه یک روزه آشنایی با داده کاوی با استفاده از ابزار های مایکروسافت
 • افتتاح خانه جوان البرز
 • دوره توانمندسازی جوانان و فعالان اجتماعی برای حضور در فضای مجازی
 • یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
 • دوره دوم توانمندسازی حقوق شهروندی
 • دوره توانمند سازی منطقه ای کارآفرینی اجتماعی به میزبانی البرز برگزار شد.
 • گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مبارک
 • فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران مبارک باد.
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری به ملکوت اعلی پیوست
 • پیشینه جشن شب یلدا و رسم و رسوم آن