بازدید امروز: 94
بازدید دیروز: 209
بازدید ماه جاری: 70352
بازدید امسال: 54766
بازدید کل: 836861
اخبار

کد خبر : ۵۶٧۶
تاریخ انتشار : ١٣٩۴/٠٢/٠٧
بازدید : ۵٨٧

کارگروهی بین وزارت تعاون و مرکز خدمات تشکیل شود


دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور در مرکز خدمات حوزه‌های علمیه با حجتالاسلام ربانی رئیس این مرکز دیدار و گفتگو کرد.


کارگروهی بین وزارت تعاون و مرکز خدمات تشکیل شود
به گزارش خبرگزاری مهر،  حجت‌الاسلام ربانی  در این دیدار که حجت‌الاسلام صالحی منش استاندار قم و جمعی از مدیران و مسئولان استانی نیز حضور داشتند، گفت: روحانیت خاستگاه اصلی و عقبیت اسلامی نظام و یک شبکه عظیم مردمی در دفاع از فرهنگ دینی مردم است.

وی با اشاره به اینکه با این جایگاه می‌بایست از اول انقلاب برای امر معیشت این قشر خدماتی در شان آنها تدبیر می‌شد، بیان کرد: به دلایل مختلف به امر معیشت این قشر به خوبی پرداخته نشده است.

رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه ادامه داد: مقام معظم رهبری برای حمایت از قشر روحانیت و برای اینکه حداقل نیازهای ضروری زندگی را داشته باشند دستور دادند که مرکز خدمات حوزه‌های علمیه برای حمایت حداقلی از این قشر تأسیس شود.

وی با بیان اینکه روحانیون به دو بخش تقسیم می‌شوند گفت: ۱۰ درصد از طلاب را روحانیونی تشکیل می‌دهند که در ارگان ها شاغل هستند که متأسفانه اکثریت مردم تنها این ۱۰ درصد را می‌بینند و همه روحانیون را با آنها مقایسه می‌کنند.

حجت الاسلام ربانی افزود: ۹۰ درصد از روحانیون شاغل نیستند و از جایی حقوق نمی‌گیرند و تنها به امر تبلیغ، تحصیل و تدریس مشغولند و درآمد خاصی ندارند و تنها با درآمد اندک شهریه زندگی می‌کنند که طبعاً نمی‌تواند زندگی آنها را تأمین کند.

وی ابراز داشت: مرکز خدمات حوزه‌های علمیه سازمانی است که روحانیونی را که در جایی استخدام نیستند و درآمد خاصی ندارند مورد حمایت قرار داده است.

رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه عنوان کرد: چهار مرکز حوزوی به نام‌های مرکز برادران، خواهران، غیرایرانی و اهل سنت در کشور داریم که مرکز خدمات این چهار مرکز را تحت پوشش قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه ما در چند جهت نیازمند همکاری و همدلی شما هستیم افزود: تقاضا داریم که کارگروهی بین مرکز خدمات و وزارتخانه تشکیل شود تا همکاری‌ها را بین دو نهاد هماهنگ کند.

در ادامه علی ربیعی ضمن تقدیر و تشکر از حجت‌الاسلام ربانی تأکید کرد: در همکاری با مرکز خدمات از هیچ کاری کوتاهی نخواهیم کرد و هر کاری را که بتوانیم برای همکاری با مرکز خدمات انجام خواهیم داد.

به نقل از خبرگزاری مهر

برچسب: #کارگروهی #بین #وزارت #تعاون #مرکز #خدمات #تشکیل
مناسبت ها
آخرین تصاویر
 • کارگاه یک روزه آشنایی با داده کاوی با استفاده از ابزار های مایکروسافت
 • افتتاح خانه جوان البرز
 • دوره توانمندسازی جوانان و فعالان اجتماعی برای حضور در فضای مجازی
 • یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبرالیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال
 • دوره دوم توانمندسازی حقوق شهروندی
 • دوره توانمند سازی منطقه ای کارآفرینی اجتماعی به میزبانی البرز برگزار شد.
 • گرامیداشت یوم الله 22 بهمن ، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی مبارک
 • فرارسیدن ایام مبارک فجر طلیعه ی آزادی ملت و محو استبداد و واپس راندن استعمار، بر ملت بزرگ ایران مبارک باد.
 • آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری به ملکوت اعلی پیوست
 • پیشینه جشن شب یلدا و رسم و رسوم آن